Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 48 konuk çevrimiçi

Site Bilgileri

Üyeler : 13242
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9162160

nako export ile örülür

yapılışı:

9 ilmek atılır.

1 sıra ters örülür. daha sonra bir ilmek ters örülür bir ilmek şişe dolanır.her ilmekten sonra bir tane şişe atıyoruz.böylelikle sıra sonunda 18 ilmeğimiz oluyor.arkadan haroşa olarak sıra başına geliyoruz.

 

  • Nako rekor ipi ile çift katlı olarak 5,5 numara şile ördüm.
  • 42 ilmek ile başladım.
  • İlk sırada ilk ilmeği düz yanındaki 16 ilmeği çift saç örgüsü olarak ördüm.
  • Saç örgüsünün hemen bitiminden iki ilmeği beraber örerek kestim.
  • Geriye 24 ilmek kaldı arka sırayı gördüğüm gibi ördüm.
  • Örgünün ön sırasında saç örgüsü tarafı bitince tekrar iki ilmeği beraber ördüm.

 

 

Bu hırkayı çeyizi için örmek isteyenler ayrıntılı resimler aşağıdadır..Model şiş ile örülüp kenar süsleri için tığ kullanılıyor.

Bu hırkayı çeyizi için örmek iisteyenler ayrıntılı resimler aşağıdadır..Model tığ ile örülüyor..

Bu beyaz hırkayı çeyizi için örmek iisteyenler ayrıntılı resimler aşağıdadır..Model şişlerle örülüyor..Bu hırkayı örebilmek için ajur yapımlarına çok iyi hakim olmak lazım..

Bu süveteri örmek iisteyenler için ayrıntılı resimler aşağıdadır..Model şişlerle örülüp kenar süsleri tığ ile yapılıyor..

Bu hırkayı annem genç kızlığında örmüş, bu günlere kadar gelmiş ve şu anda ben kullanıyorum. Örmek iisteyenler için ayrıntılı resimler aşağıdadır..

Açıkça söylemek gerekirse bu hırkayı kendim örmedim, o yüzden anlatımını yapamıyorum. Örgüyü çok iyi bilenler resimlerden faydalanarak belki kendileri örebilirler:)

Bu kolsuz modeli örmek isteyenler için ayrıntılı resimleri aşağıdadır..Model şişlerle örülmüş olup çiçekleri tığ işidir..

Bu kolsuz kazağı örmek isteyenler için ayrıntılı resimleri aşağıdadır..Model şişlerle örülmüş olup ç.içekleri tığ işidir..