Beğensene :)

Online Üyeler

Şu anda 67 konuk çevrimiçi

Site Bilgileri

Üyeler : 13242
İçerik : 2145
Web Bağlantıları : 5
İçerik Tıklama Görünümü : 9162161

Düşünenlerin ve yapanların aklına ve eline sağlık deyip tam da baharlık,yazlık oyalı kolye sevenlere netten seçmece bazı örnek modeller sunuyoruz..İnce ince işlenmiş oyalı kolyelerin zarifliğine ve asil duruşuna bayılacaksınız..

Kendine özgü ve daha orjinal takı takmayı sevenler için yaz aylarında kullanabileceğiniz, çok rahatlıkla sade bodylerinize bile canlılık katabilecek şıklıktaki örgü kolye modelleri işte netten seçilmiş olarak burada...

 

 

 

 

Oyaların sadece yemenilerde olduğunu düşünenler, bu yaz havalarının kendini yavaş yavaş hissettirmeye başlamasıyla beraber, sizleri bir süpriz bekliyor..Bu sene sade düz renklerde giyeceğiniz bodylerinizle şıklığınıza şıklık katmak ve farklılık yaratmak adına oyaları boynunuza kolye şeklinde takmaya ne dersiniz..işte sizlere bazı örnekler..Gerçekten de çok zarif değil mi...

 

 

 

 

Malzemeler

Banu yün,

 tığ no: 4

 

 

 

 

Yazlık olarak kıyafetlerinizi tamamlayan aksesuar amaçlı kullanmak üzere tığ işi örgüden çeşitli saç bant ve eşarpları göz alan güzellikleriyle şemalı açıklamalı olarak yazımızın devamındadır..

 

 

 

Kullanılan İplikler: Pırlanta,
 
Kullanılan Renkler:
6730 (1 Yumak),  
Tığ No: 3.5  
Örgü Şekli: 2li trabzan, 3lü trabzan
 
Ek Malzemeler: 1 adet düğme 
 

 

 

Kullanılan İplikler: Bambu,Lame,Şenet,
 
Kullanılan Renkler:
4256 (1 Yumak),130 (1 Yumak),195 (1 Yumak),275 (1 Yumak),  
Şiş No: 3.5  
Örgü Şekli: 2li trabzan, 
 
Ek Malzemeler: 8 - 10 adet renkli boncuk
 

 

Sık iğne ve tığ kullanarak çok basit bir saç bandı örebilirsiniz..İşte size bir örnek ve resimlerle aşamalı yapılışı..

 

 

 

 

 

 

Yazımızın devamonda beş adet çeşit çeşit ve renk renk güllü ve boncuklu olmak üzere örgü kolye modelleri ve şemalı yapılışları mevcuttur..

 

 

 

 

 

Örgüden daha salaş kolye sevenler için işte 2 adet zambaklı kolye modeli ve yapılışlarının şemaları burada..Modellerin yapımında ayrıca boncuklar da kullanılmıştır..